Gruppspelet

Tabelläget just nu

Vinst ger 3 poäng, oavgjort 1, förlust 0. Vid lika poäng avgör värvade medlemmar, inbördes möte, andel sedan årsskiftet, och i sista hand lottning.

Grupp A

7 distrikt
#DistriktSVOFVärv%P
1Västerbotten6600725%18
2Sjuhärad6312382.6%10
3Västernorrland631230.2%10
4Gotland631210.1%10
5Sörmland612320.1%5
6Skaraborg611410.1%4
7Värmland602420.1%2
Direkt till mästerskapsslutspel Möjlig play-in

Grupp B

7 distrikt
#DistriktSVOFVärv%P
1Halland6411120.8%13
2Fyrbodal631270.5%10
3Jämtlands län614160.4%7
4Östergötland614130.2%7
5Blekinge614120.1%7
6Gävleborg613270.5%6
7Kalmar län603330.2%3
Direkt till mästerskapsslutspel Möjlig play-in

Grupp C

6 distrikt
#DistriktSVOFVärv%P
1Norrbotten5401443%12
2Jönköpings län5401382.6%12
3Västmanland5302443%9
4Göteborgsområdet5302271.9%9
5Örebro län5014191.3%1
6Dalarna5014151%1
Direkt till mästerskapsslutspel Möjlig play-in

Grupp D

6 distrikt
#DistriktSVOFVärv%P
1Göteborg540118212.6%12
2Stockholm530228319.5%9
3Skåne530222715.7%9
4Stockholms län520324817.1%6
5Uppland52031178.1%6
6Kronoberg5104463.2%3
Direkt till mästerskapsslutspel Möjlig play-in